Sołtys

Sołtys

środa, 22 maj 2013 22:00

Elektrośmieci

Równolegle z makulaturą zbieramy również elektrośmieci i zużyte baterie. Cel zbiórki jest taki sam jak makulatury. Chronimy środowisko, oszczędzamy pieniądze i zbieramy drzewka. Akcja "Drzewko za makulaturę" obejmuje również elektrośmieci.

środa, 22 maj 2013 22:00

Zbieramy makulaturę - akcja trwa.

Szanowni mieszkańcy. Po udanej akcji Dziennika Bałtyckiego i Lasów Państwowych "Drzewko za makulaturę" wsadziliśmy wszystkie drzewka, które pięknie się przyjęły. Aby w przyszłym roku zdobyć więcej drzewek już zbieramy makulaturę.

Z dniem 1 lipca zaczyna obowiązywać nowy SYSTEM GOSPODAROWANIA ODPADAMI.  Związek Gmin Wierzyca, w obrębie działania którego jest Gmina Kościerzyna opublikował na stronie internetowej poniższy artykuł:

 

poniedziałek, 20 maj 2013 22:00

"Nasze" śmieci już odebrane

Szanowni Mieszkańcy. W dniu wczorajszym w godzinach popołudniowych na zlecenie Lasów Państwowych śmieci zebrane podczas naszej akcji zostały wywiezione z lasu. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za zaangażowanie.

Marcin Żurek

poniedziałek, 20 maj 2013 12:36

Zmiany na stronie.

Aby nasza strona była jeszcze bardziej profesjonalna, przyjazna, elegancka i przyjemna w czytaniu zmieniliśmy troszkę politykę jej prowadzenia. 

niedziela, 19 maj 2013 22:00

Udany weekend w Sominach.

Pomimo tego, że z 14 osób ostatecznie pojechało 5 to wyjazd i tak uważam za bardzo udany. Ten kto z nami nie pojechał myślę ma czego żałować.

czwartek, 16 maj 2013 22:00

Moda na...sprzątanie.

Dziś w urzędzie po sesji dostałem bardzo dziwny plakat. Taki sam jaki można zobaczyć na stronie gminy - link. Dlaczego dziwny?