niedziela, 31 grudzień 2017 18:19

Fundusz Sołecki 2017 - rozliczenie

Napisał
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Z końcem roku przyszedł również czas na rozliczenie wydatków z naszego funduszu na rok 2017. Śladem lat ubiegłych, cały czas, na bieżąco, w zakładce FUNDUSZ SOŁECKI wprowadzałem wszystkie wydatki. Poniżej przedstawiam rozliczenie końcowe i kilka słów wyjaśnień.

Pogoda w tym roku jaka była wszyscy wiemy. Sierpniowy huragan, następstwem czego był zakaz wstępu do lasu, jak i wrześniowe deszcze uniemożliwiły realizację wszystkich zamierzonych celów. Tablice na ścieżkę zdrowia zostaną zamontowane wiosną. Mimo przygotowań nie odbyła się wrześniowa zabawa na altanach a zakupione produkty zostały przekazane do szkoły. Rajd pieszy i rowerowy jak i spływ kajakowy, zaplanowane na wrzesień w ramach zakończenia lata również zostały odwołane. W ramach tych środków współorganizatorzy przekazali środki na nagrody w konkursach organizowanych podczas Imienin Szkoły oraz na warsztaty technik efektywnego uczenia się. Tak samo zamiast wycieczki naszych niepełnosprawnych zorganizowaliśmy spotkanie integracyjne sprawnych i sprawnych inaczej. Niestety nie zbudowaliśmy też ogrodzenia i nie zamontowaliśmy naszej siłowni zewnętrznej wciąż z tego samego powodu. Do dziś nie został zatwierdzony Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego a w nim zmiana przeznaczenia części działki koło dworca. Aby kolejny raz nie zmieniać celu i ponownie nie wnosić tego na najbliższe zebranie środki te nie przepadną i wrócą do nas jak będzie już możliwość wydania ich zgodnie z przeznaczeniem. Nie zrealizowano jak i nie zmieniono przeznaczenia środków na wycieczkę harcerzy. Pozostałe niewydane środki w kwocie 18,47 to drobne końcówki z poszczególnych faktur.

Niebawem nowy rok, nowe środki. Choć nie znam jeszcze szczegółów to zachęcam do składania wniosków, swoich propozycji do ich podziału. Przypomnę, że w celu uniknięcia powtórek z poprzednich zebrań wstępny podział środków na kulturę będzie przygotowany nie tylko przez Radę Sołecką również przez wszystkich wnioskodawców jak i zainteresowanych mieszkańców na spotkaniu przed Zebraniem Wiejskim, na którym zostaną przedstawione do zatwierdzenia.

Ja oczywiście mam już pewne plany i przemyślenia. Czekam również na ciekawe pomysły i inicjatywy z Waszej strony.  

Pamiętajmy. Fundusz ma nas łączyć, a nie dzielić i poróżniać. 

Marcin Żurek

 

 

 - tabela w formacie pdf 

Wyświetlony 233 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 31 grudzień 2017 20:19
Dodaj komentarz
REGULAMIN:
1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu,
2. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.
3. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.
4. Nie używamy wulgaryzmów.
5. Nie obrażamy nikogo.
6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.
7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie banem.
Kod antyspamowy Odśwież