piątek, 14 lipiec 2017 19:05

Jarmark Wdzydzki

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jarmark Wdzydzki to największa na Kaszubach letnia impreza folklorystyczna, która odbywa się w muzeum na wolnym powietrzu. Tradycyjnie - od 1973 r. - dzieje się zawsze w trzecią sobotę i niedzielę lipca. Wydarzenie to skupia kilkanaście tysięcy odbiorców, wśród których są mieszkańcy Pomorza jak i turyści masowo przyjeżdżający tutaj na wakacje.

Na 22-ha terenie Muzeum odbywają się występy regionalnych zespołów folklorystycznych, wiejskich teatrzyków i kabaretów, śpiewaków, chórów, gawędziarzy i muzyków, pokazy dawnych zawodów, wiejskich rzemiosł i tradycyjnych zajęć, a w klimacie stylowych wnętrz rozbrzmiewa muzyka dawnych wieków wykonywana na zabytkowych instrumentach.

Na Jarmarku spotykają się twórcy ludowi, rękodzielnicy, rzemieślnicy i artyści aby pokazać swój warsztat pracy, umiejętności i wyroby. Jak zawsze korzystają z muzealnych wnętrz jako tła do ekspozycji, gotowych warsztatów, ich wyposażenia i narzędzi do prezentacji i pracy. W czasie imprezy wszelkie urządzenia domowe, gospodarskie i przemysłowe odgrywać będą swoje małe i duże zadania. Wyjątkowo też, w atmosferze tego święta, smakują specjały licznych regionalnych kuchni, a rodzinne gry i zabawy ludowe, konkursy z nagrodami gwarantują wszystkim dobrą zabawę, miły nastrój i niezapomniane wrażenia.

 

44 JARMARK WDZYDZKI

15 -16 lipca, 10:00 – 18:00,

Największy na Kaszubach kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego.

 

W programie:

kiermasz prac artystów ludowych, rzemieślników i rękodzielników z kraju i zagranicy

koncerty zespołów ORKIESTRA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA i NIWA MODREGO LNU

recital Pawła Ruszkowskiego

występy grup folklorystycznych z Kaszub i Słowacji

pokazy i warsztaty sztuki ludowej, dawnych rzemiosł i zawodów

przysmaki kuchni regionalnych

gry, zabawy i konkursy

15 lipca wydarzeniu towarzyszyć będzie akcja POMORSKIE DLA ZDROWIA organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego przy współudziale Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie.

W programie znajdą się następujące bezpłatne badania i konsultacje: konsultacje dermatologiczne - dermatoskopowe badanie znamion, porady dietetyczno – żywieniowe, konsultacje nt. ochrony skóry przed promieniowaniem UV, badania – pomiar cukru, pomiar ciśnienia, BMI, pomiar cholesterolu, kwasu moczowego, nauka samobadania piersi, szkolenia i pokazy zespołu ratownictwa medycznego, promowanie programu „Wolontariat szpitalny” oraz idei wolontariatu.

 

PROGRAM 44 JARMARKU WDZYDZKIEGO

GALERIA JARMARKU

STRONA JARMARKU

Żródło: UG Kościerzyna

 

Czytany 152 razy Ostatnio zmieniany piątek, 14 lipiec 2017 19:21
Dodaj komentarz
REGULAMIN:
1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu,
2. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.
3. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.
4. Nie używamy wulgaryzmów.
5. Nie obrażamy nikogo.
6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.
7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie banem.
Kod antyspamowy Odśwież

Facebook

 

Łubiana w Internecie