sobota, 15 kwiecień 2017 18:55

Czy jesteś zawsze na bieżąco?

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Szanowni Mieszkańcy. Drodzy Czytelnicy,

Nie każdy na co dzień korzysta z internetu. Czy to za pomocą komputera, tabletu czy smartfona. W związku z tym, w lutym tego roku uruchomiłem kolejny po naszej stronie internetowej i profilu na portalu społecznościowym FACEBOOK kanał informacyjny. Jest nim bardzo prosty i technicznie ograniczony system powiadamiania "Łubiana SMS-info.

Szczegółowo opisałem to w artykule - http://solectwolubiana.pl/1964

Aby otrzymywać darmowe powiadomienia sms wystarczy "zapisać się" do systemu. Poniżej wyciąg z regulaminu. Nie trzeba podawać żadnych swoich danych, nie trzeba nic wypełniać itd.

Wprowadzając ten system testowałem możliwości i wysłałem testowy sms do 100 przypadkowych odbiorców, których numery mam zapisane. To był tylko test - informacja, że takie coś powstaje. Żadnej z tych osób jak i żadnej innej, która nie wyrazi chęci otrzymywania wiadomości nie wysyłam żadnych komunikatów.

Główne komunikaty to informacje o odbiorze odpadów, terminach płatności podatku itp, ważniejsze wydarzenia kulturalne i sportowe, powiadomienia o zagrożeniach.

Zachęcam do korzystania z usługi i informowania o niej swoich znajomych, członków rodziny czy sąsiadów, głównie tych, o których wiemy, że mogą nie korzystać z internetu.

Marcin Żurek

 

 

§ 3 Zasady korzystania z SYSTEMU

 1. Informacje w postaci bezpłatnych wiadomości SMS mogą otrzymywać wyłącznie osoby, które prawidłowo zarejestrują się w SYSTEMIE.

 2. Prawidłowa rejestracja w SYSTEMIE polega na wysłaniu przez UŻYTKOWNIKA wiadomości SMS o treści START X do ADMINISRATORA na numer 793 214 939, gdzie w miejsce X należy wpisać jeden z poniższych numerów kategorii odpowiadający zakresowi informacji, otrzymywaniem których UŻYTKOWNIK jest zainteresowany. Należy wybrać przynajmniej 1 kategorię. Wybierając więcej niż jedną kategorię należy wpisać je po przecinku lub spacji. W przypadku braku wyboru kategorii UŻYTKOWNIK zostanie automatycznie przypisany do kategorii nr 5. UŻYTKOWNIK zostanie poinformowany o zarejestrowaniu jego numeru w SYSTEMIE niezwłocznie, nie później jednak niż w ciągu 24 godzin.

   

  1) BEZPIECZNA ŁUBIANA - Alarmy i zagrożenia - komunikaty z tej grupy tematycznej wysyłane będą wyłącznie w przypadku wprowadzenia przez uprawnione do tego władze, stanów alarmowych i stanów zagrożenia. W przypadku wystąpienia zagrożenia na danym terenie informacje zostaną wysłane do wszystkich UŻYTKOWNIKÓW.

  2) EKO ŁUBIANA - Gospodarka odpadami, informacje związane z ekologią – komunikaty o zbliżającym się odbiorze odpadów czy terminie płatności,

  3) KULTURALNA ŁUBIANA - Wydarzenia kulturalne, sportowe i społeczne – komunikaty dotyczące wydarzeń kulturalnych i sportowych i społecznych na terenie Sołectwa Łubiana np. termin Zebrania Wiejskiego, informacje o festynach czy też akcjach społecznych.......oraz wybrane na terenie Gminy Kościerzyna

  4) NASZA ŁUBIANA - komunikaty lokalne – wybrane komunikaty dotyczące sołectwa Łubiana – np. szczepienie psów, termin płatności podatku itp.

  5) CAŁA ŁUBIANA – wszystkie powyższe

 

Przykład 1.

START 2, 3 – UŻYTKOWNIK będzie otrzymywał informacje z kategorii Kulturalna Łubiana i Nasza Łubiana oraz Bezpieczna Łubiana

 

Przykład 2.

START 1 – UŻYTKOWNIK będzie otrzymywał tylko informacje z kategorii Bezpieczna Łubiana

 

 

 1. UŻYTKOWNIK może w dowolnym momencie zrezygnować z otrzymywania powiadomień SMS dokonując prawidłowego wyrejestrowania się z SYSTEMU poprzez wysłanie wiadomości SMS o treści STOP do ADMINISTRATORA na numer 793 214 939 z własnego, zarejestrowanego wcześniej w SYSTEMIE numeru telefonu. UŻYTKOWNIK zostanie poinformowany o wyrejestrowaniu jego numeru z SYSTEMU niezwłocznie, nie później jednak niż w ciągu 24 godzin.

 2. UŻYTKOWNIK może w dowolnym momencie zmienić wybraną wcześniej kategorię lub kategorie powiadomień z SYSTEMU poprzez wysłanie wiadomości SMS o treści ZMIANA X do ADMINISTRATORA na numer 793 214 939 z własnego, zarejestrowanego wcześniej w SYSTEMIE numeru telefonu. gdzie w miejsce X należy wpisać jeden z powyższych numerów kategorii odpowiadający zakresowi informacji, otrzymywaniem których UŻYTKOWNIK jest zainteresowany. Należy wybrać przynajmniej 1 kategorię. Wybierając więcej niż jedną kategorię należy wpisać je po przecinku lub spacji. W przypadku braku wyboru kategorii UŻYTKOWNIK zostanie automatycznie przypisany do kategorii nr.5. UŻYTKOWNIK zostanie poinformowany o zmianie kategorii powiadomień z SYSTEMU niezwłocznie, nie później jednak niż w ciągu 24 godzin.

 3. W żadnym wypadku nie podajemy żadnych swoich danych. W SYSTEMIE zapisany będzie tylko numer telefonu nie przypisany do żadnej osoby a jedynie do wybranej (wybranych) kategorii.

 4. UŻYTKOWNIK ponosi jedynie koszt rejestracji, rezygnacji lub zmiany kategorii informowania - koszt wiadomości SMS wysłanej na wskazany numer, który zgodny jest ze stawką taryfową operatora w sieci którego działa telefon UŻYTKOWNIKA.

 5. UŻYTKOWNIK zobowiązuje się do aktualizacji numeru telefonu komórkowego poprzez dokonanie prawidłowego wyrejestrowania się z SYSTEMU przy użyciu obecnego numeru telefonu komórkowego UŻYTKOWNIKA, a następnie dokonaniu prawidłowej rejestracji w SYSTEMIE przy użyciu nowego numeru telefonu komórkowego UŻYTKOWNIKA

 6. Numer telefonu UŻYTKOWNIKA, który w okresie jednego miesiąca kalendarzowego nie odbierze 3 wysłanych przez ADMINISTRATORA wiadomości, będzie w sposób automatyczny usuwany z bazy systemu.

 

 

 

 

Czytany 259 razy Ostatnio zmieniany sobota, 15 kwiecień 2017 19:53
Dodaj komentarz
REGULAMIN:
1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu,
2. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.
3. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.
4. Nie używamy wulgaryzmów.
5. Nie obrażamy nikogo.
6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.
7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie banem.
Kod antyspamowy Odśwież

Facebook

 

Łubiana w Internecie